pe aceasta pagina
- directii
- Descriere
- alte descriere
- ingrediente
- avertismente
- distribuitor
- UPC
directii
DayQuil rece & gripa.Direcții:luați numai conform indicațiilor – vezi supradozajul warning.Do nu depășește 4 doze pe 24 ore.Adulți& copii 12 ani& peste 2 LiquiCaps cu apă la fiecare 4 ore.Copii 4 la sub 12 ani-adresați-vă unui medic.Copii sub 4 ani – nu utilizați.Atunci când se utilizează alte produse DayQuil sau NyQuil, citiți cu atenție fiecare etichetă pentru a asigura dozarea corectă.Alte informații: a se păstra la temperatura camerei.
descriere
Vicks de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi de zi. Mare valoare.32 DayQuil Oktualvicaps Oktualvic.Ameliorarea simptomelor multiple.Acetaminofen, fenilefrină HCl, dextrometorfan HBr.Aches, febră & durere în gât.Congestie nazală.Tuse.Non-somnoros.Fără alcool / antihistaminic.16 DayQuil Oktualvicaps Oktualvic.Ajutor pe timp de noapte.Acetaminofen, succinat de doxilamină, dextrometorfan HBr.Aches, febră & durere în gât.Strănut, nas curbat.Tuse.48 total.
alte descriere
NyQuil rece& gripa:utilizări: ameliorează temporar răceala/gripa simptome:tuse din cauza gâtului minor& iritarea bronșică.Durere în gât.Dureri de cap.Dureri minore& dureri.Febră.Curge nasul& strănut.DayQuil Cold& gripa:utilizează temporar ameliorează simptomele comune de răceală/gripă:congestie nazală.Tuse din cauza gâtului minor& iritarea bronșică.Durere în gât.Dureri de cap.Dureri minore& dureri.Febră.Întrebări? 1-800-362-1683, www.vicks.com.Questions? 1-800-251-3374, www.vicks.com.Parents: aflați mai multe despre medicina teen abuse.www.stopmedicineabuse.org.
ingrediente
DayQuil rece& gripa:ingrediente Active (în fiecare LiquiCap) – scop.Acetaminophen 325 mg – Pain Reliever/Fever reducer.Dextromethorphan HBr 10 mg – Cough Suppressant.Penylephrine HCI 5 mg – Nasal Decongestant.Inactive Ingredients: FD&C Red No. 40, FD&C Yellow No. 6, Gelatin, Glycerin, Polyethylene Glycol, Povidone, Propylene Glycol, Purified Water, Sorbitol Sorbitan Solution, Titanium Dioxide.
Warnings
Tamper evident: this package is safety-sealed & child resistant. Use only if blisters are intact. If difficult to open, use scissors.nerespectarea acestor avertismente ar putea avea consecințe grave.
DayQuil rece& gripa:
avertismente:
avertisment ficat: acest produs conține acetaminofen. Leziuni hepatice Severe pot apărea dacă luați:
Mai mult de 4 doze în 24 de ore, care este cantitatea maximă zilnică pentru acest produs.
alte medicamente care conțin acetaminofen.
3 sau mai multe băuturi alcoolice în fiecare zi în timp ce utilizați acest produs.
durere în gât de avertizare: dacă durerea în gât este severă, persistă mai mult de 2 zile, este însoțită sau urmată de febră, dureri de cap, erupții cutanate, greață sau vărsături, consultați imediat un medic.
Nu utilizați:
cu orice alt medicament care conține acetaminofen (prescripție sau fără prescripție medicală). Dacă nu sunteți sigur dacă un medicament conține acetaminofen, adresați-vă unui medic sau farmacistului.
dacă luați acum o rețetă inhibitor de monoaminooxidază (IMAO) (anumite medicamente pentru depresie, afecțiuni psihiatrice sau emoționale sau boala Parkinson) sau timp de 2 săptămâni după oprirea medicamentului IMAO. Dacă nu știți dacă medicamentul dvs. eliberat pe bază de rețetă conține un IMAO, adresați-vă unui medic sau farmacistului înainte de a lua acest produs.
adresați-vă unui medic înainte de utilizare dacă aveți:
boli de ficat.
boli de inima.
tensiune arterială ridicată.
boala tiroidiană.
diabet.
probleme de urinare din cauza glandei prostatei mărită.
tuse care apare cu prea multă flegmă (mucus).tuse persistentă sau cronică, cum ar fi apare cu fumatul, astmul sau emfizemul.
adresați-vă unui medic sau farmacist înainte de utilizare dacă luați warfarina de droguri subțierea sângelui.
când utilizați acest produs, nu utilizați mai mult decât direcționat.
opriți utilizarea și întrebați un medic dacă:
deveniți nervos, amețit sau nedormit.
durerea, congestia nazală sau tusea se agravează sau durează mai mult de 7 zile.
febra se agravează sau durează mai mult de 3 zile.
roseata sau umflarea este prezent.
apar noi simptome .
tusea revine sau apare cu erupții cutanate sau dureri de cap care durează.
acestea ar putea fi semne ale unei afecțiuni grave.
dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui profesionist din domeniul sănătății înainte de utilizare.
A nu se lasa la indemana copiilor.avertisment de supradozaj: luarea mai mult decât direcționată poate provoca probleme grave de sănătate. În caz de supradozaj, solicitați ajutor medical sau contactați imediat un centru de control al otrăvurilor. Asistența medicală rapidă este esențială pentru adulți & pentru copii, chiar dacă nu observați semne sau simptome.nerespectarea acestor avertismente ar putea avea consecințe grave.
NyQuil rece&gripa:
avertismente:
avertisment ficat: acest produs conține acetaminofen. Leziuni hepatice Severe pot apărea dacă luați:
Mai mult de 4 doze în 24 de ore, care este cantitatea maximă zilnică pentru acest produs.
cu alte medicamente care conțin acetaminofen.
3 sau mai multe băuturi alcoolice în fiecare zi în timp ce utilizați acest produs.
durere în gât avertisment: dacă durerea în gât este severă, persistă mai mult de 2 zile, este însoțită sau urmată de febră, dureri de cap, erupții cutanate, greață sau vărsături, consultați imediat un medic.
Nu utilizați:
cu orice alt medicament care conține acetaminofen (prescripție sau fără prescripție medicală). Dacă nu sunteți sigur dacă un medicament conține acetaminofen, adresați-vă unui medic sau farmacistului.
dacă luați acum o rețetă inhibitor de monoaminooxidază (IMAO) (anumite medicamente pentru depresie, afecțiuni psihiatrice sau emoționale sau boala Parkinson) sau timp de 2 săptămâni după oprirea medicamentului IMAO. Dacă nu știți dacă medicamentul dvs. eliberat pe bază de rețetă conține un IMAO, adresați-vă unui medic sau farmacistului înainte de a lua acest produs.
pentru a face un copil să doarmă.
adresați-vă unui medic înainte de utilizare dacă aveți:
boli de ficat.
glaucom.
tuse care apare cu prea multă flegmă (mucus).
O problemă de respirație sau tuse cronică care durează sau așa cum se întâmplă cu fumatul, astmul, bronșita cronică sau emfizemul.
probleme de urinare din cauza glandei prostatei mărită.
adresați-vă unui medic sau farmacist înainte de utilizare dacă:
luați sedative sau tranchilizante.
luând warfarina de droguri subțierea sângelui.
când utilizați acest produs:
Nu utilizați mai mult decât direcționat.
excitabilitatea poate să apară, în special la copii.
poate să apară somnolență marcată.
evitați băuturile alcoolice.
aveți grijă când conduceți un autovehicul sau folosiți utilaje.
alcool, sedative,& tranchilizante poate crește somnolență.
opriți utilizarea și întrebați un medic dacă:
durerea sau tusea se agraveaza sau dureaza mai mult de 7 zile.
febra se agravează sau durează mai mult de 3 zile.
roseata sau umflarea este prezent.
apar noi simptome .
tusea revine sau apare cu erupții cutanate sau dureri de cap care durează.
acestea ar putea fi semne ale unei afecțiuni grave.
dacă sunteți gravidă sau alăptați, adresați-vă unui profesionist din domeniul sănătății înainte de utilizare.
A nu se lasa la indemana copiilor. Avertizare de supradozaj: administrarea mai mult decât doza recomandată poate provoca probleme grave de sănătate. În caz de supradozaj, solicitați ajutor medical sau contactați imediat un centru de control al otrăvurilor. Asistența medicală rapidă este esențială atât pentru adulți, cât și pentru copii, chiar dacă nu observați semne sau simptome.
distribuitor
Procter & Gamble
Cincinnati OH 45202