Romelu Lukaku

Korai karrier

Lukaku öt éves korában csatlakozott a helyi Rupel Boom csapatához. Négy szezon után a Rupel boomban Lukakut a Lierse, egy belga Pro League klub cserkészei fedezték fel, egy létrehozott ifjúsági Akadémiával. 2004-től 2006-ig a Lierse játékosa volt, 68 mérkőzésen 121 gólt szerzett. Miután Lierse kikerült a Belga Pro League-ből, az Anderlecht 13 fiatal játékost vásárolt a Lierse-től a 2006-os szezon közepén, köztük Lukakut. Ifjúsági játékosként még három évet játszott az Anderlechttel, 93 mérkőzésen 131 gólt szerzett.

Anderlecht

amikor Lukaku 2009.május 13-án 16 éves lett, szakmai szerződést írt alá az Anderlechttel 2012-ig. Tizenegy nappal később, 2009.május 24-én debütált a belga első osztályban a Standard Liège elleni bajnoki mérkőzésen, a védő Víctor Bernárdez 69. percében. Az Anderlecht 1-0-ra elveszítette a mérkőzést. Lukaku a 2009-10-es szezonban az Anderlecht első csapatának rendszeres tagja lett, a 89. percben Zulte Waregem ellen szerezte első gólját, miután 2009.augusztus 28-án Kanu helyett jött. “A pontozás után a boldogság tengerébe merültem” – mondta Berend Scholten UEFA.com. ” azt hiszed, hogy repülsz, és az egész világot átveheted.”A Pro League legjobb gólszerzőjeként fejezte be a szezont 15 góllal, mivel az Anderlecht megnyerte a 30. belga címet. A 2009-10-es UEFA-Európa-Liga utolsó 16 mérkőzésén négy gólt is szerzett. A 2010-11-es szezonban Lukaku 20 gólt szerzett minden versenyen, de az Anderlecht nem tudta megtartani bajnoki címét annak ellenére, hogy az alapszakaszban befejezte az asztal tetejét.

Chelsea

Lukaku melegszik a Chelsea 2013-ban

Adatátvitel

A 2011. augusztus Lukaku csatlakozott Premier Liga, Chelsea-t a díjat számolt be, hogy mintegy 12 millió (10 millió font), a növekvő értéke a 20 millió (£17 millió) a bővítmények. Lukaku megkapta a 18. helyet, és ötéves szerződést írt alá.

2011-12 szezon

Lukaku debütált a Stamford Bridge-en egy 3-1-es győzelemmel a Norwich City felett a 83.percben, Fernando Torres helyettesítőjeként. Lukaku a Fulham elleni Ligakupában a Chelsea ellen kezdte meg első mérkőzését. A Chelsea büntetőkkel nyerte meg a mérkőzést. A szezon nagy részét a tartalékoknál töltötte, és 2012.május 13-án, a Blackburn Rovers ellen kezdte meg első Premier League-mérkőzését, majd a mérkőzés egyik embereként megfordult, segítve John Terry nyitójátékát. Lukaku azonban hangsúlyozta, hogy csalódott a debütáló szezon végén való részvétele miatt, felfedve, hogy a Május 19-i döntőben az UEFA Bajnokok Ligája győzelme után nem volt hajlandó megtartani a trófeát, elmagyarázva: “nem én voltam, hanem a csapatom nyert”.

2012-13-as szezon: Hitel, a West Bromwich Albion

Lukaku játszott a West Bromwich Albion 2012-ben

Miután a spekuláció összekötő Lukaku, hogy egy hitel lépés, hogy a Fulham, augusztus 10-én 2012-ben csatlakozott a West Bromwich Albion a szezon hosszú, hitel ajánlatot. Nyolc nappal később szerezte első bajnoki gólját, a 77.percben csereként lépett pályára a Liverpool ellen 3-0-ra megnyert mérkőzésen. Ő tette a teljes debütált a győzelem ellen Reading a Hawthorns, pontozási a mérkőzés egyetlen cél. November 24-én Lukaku 70.percben csereként lépett pályára Shane Long ellen, és büntetőt ítélt Marc-Antoine Fortunénak, mivel a West Brom 4-2-re legyőzte a Sunderlandet a fény stadionjában. A győzelem 1980 óta először bizonyult a West Brom negyedik egymást követő győzelmének a top flight-ban. 2013. január 12-én Lukaku volt az első többgólos meccse a Premier League-ben, így a West Brom 0-2-es vezetést kapott Reading ellen, mielőtt egy késői visszatérés 3-2-es győzelmet adott a Berkshire klubnak a Madejski stadionban. Az állítások ellenére, hogy még egy évig a West Brom-nál akart maradni, Lukaku megerősítette a sajtónak, hogy továbbra is legendává kíván válni a Stamford Bridge-en. Február 11-én Lukaku helyettesítőként lépett pályára és a Liverpool elleni, 2-0-ra végződő mérkőzésen szerezte meg a szezon tizedik Premier League-gólját.

ő szerezte a második zárójelben a kampány, pontozási mindkét gólt West Brom a 2-1 hazai vereség Sunderland február 23. Tovább 9 Március, a Swansea City elleni bajnoki mérkőzésen, Lukaku egyenlítő gólt szerzett, mielőtt büntetőrúgást mentett volna; A West Brom végül Jonathan de Guzmán öngóljával nyerte meg a meccset. Május 19-én jön a második fele helyettesítő, Lukaku szerezte egy figyelemre méltó második fele tökéletes mesterhármas, mint a West Brom jött három gólt le felhívni 5-5 a szezon utolsó hazai mérkőzés, Manchester United elleni. A mérkőzés Sir Alex Ferguson 1500. és egyben utolsó mérkőzése volt a Unitednek,és a Premier League történetének legmagasabb pontszáma. Annak ellenére, hogy a klub kölcsönadta, Lukaku az összes Chelsea csapattársát a Premier League-ben abban a szezonban felülmúlta, mivel a 2012-13-as szezon hatodik legmagasabb gólszerzője volt 17 gólokkal. Lukaku két Premier League mérkőzést játszott a Chelsea számára a 2013-14-es szezon elején. A 2013-as UEFA-szuperkupa pótselejtezőjében is pályára lépett, végül kihagyta a döntő tizenegyest, mivel Manuel Neuer megmentette lövését, a Chelsea pedig kikapott a Bayern Münchentől.

2013-14-es szezon: Hitel Everton

Lukaku mérkőzés előtti, a Everton 2014-ben

utolsó napján a 2013 nyári átigazolási ablak, Lukaku csatlakozott Everton a szezon hosszú, hitel. A csatár 2013.szeptember 21-én a West Ham Unitedhez igazolt, ahol 3-2-es győzelmet aratott az Everton ellen. A fejléc alatt összeütközött egy West Ham védővel, majd egy kezelés miatt levették a pályáról. A physio-nak el kellett mondania neki, hogy ő szerezte a győztest. Kilenc nappal később hazai debütálásán kétszer is betalált a Newcastle United elleni 3-2-es győzelem alkalmával, valamint Ross Barkley góljával. Ezután a következő mérkőzésen 3-1-es vereséggel nyitotta meg a gólt a Manchester City számára. Folytatta a hatásos kezdés, a klub által nettósítási a nyitó cél egy 2-0-ra nyerni az Aston Villa, majd két gólt lőtt az első Merseyside derby a szezon, mint Everton drew 3-3 Liverpool ellen, a Lukaku amely kimondja, utána ez volt a legjobb élmény volt a rövid karrierje.

januárban 2014, Lukaku nevezték a Guardian, mint az egyik a tíz legígéretesebb fiatal játékos Európában, de később a hónap levették egy hordágyon egy boka ínszalag sérülés után Gareth Barry megcsúszott, és csúszott a csatár, ahogy megpróbálta blokkolni Steven Gerrard nyitó cél a Merseyside derbi Liverpool ellen. Lukaku 2014 márciusában tért vissza a West Ham elleni sérüléséből, a mérkőzés egyetlen gólját a 81. percben szerezte, miután második félidő helyettesként érkezett. Április 6-án egy gólt szerzett és egy másikat segített, mivel az Everton 3-0-ra legyőzte az Arsenalt a Goodison Parkban, hogy hatodik egymást követő Premier League-győzelmet szerezzen. A kölcsönidőszak utolsó gólja a szezon utolsó napján jött, amikor a második gólt szerezte a Hull City 2-0-os győzelmében. Lukaku megtalálta a hálót 15 alkalommal 31 bajnoki mérkőzésen, hogy segítse az Evertont az ötödik helyre, 72 Premier League pontok klubrekordjával.

Everton

Átadás, 2014-15-ös szezont

Lukaku játszik az Everton 2015-ben

Lukaku írt alá egy ötéves foglalkozni Everton 2014 júliusában egy csúcsot díja £28 millió volt rendelve, a 10-es póló. Szeptember 13-án szerezte meg első gólját állandó játékosként korábbi klubja, a West Brom ellen. Lukaku nem ünnepelte a gólt, a West Brom szurkolói megtapsolták a tisztelet jelét. 2015.február 19-én Lukaku 4-1-es győzelmet aratott az Everton ellen a BSC Young Boys ellen az UEFA Európa Liga legutóbbi 32 bajnokiján; fejessel, jobb lábbal és bal lábbal lőtt. Egy héttel később a második szakaszban 3-1-es győzelem mellett további két gólt adott hozzá. Nyolc góljával a Red Bull Salzburg együttesének volt a legjobb góllövője ebben a szezonban.

2015-16 szezon

a második játék a 2015-16 Premier League-szezon, Lukaku szerzett első fele kettős az Everton ez 0-3 nyerni a Southampton augusztus 15-én, 2015-re az első két lövés a cél. A mérkőzés előtt pólót mutatott be egy otthoni rajongónak, akit véletlenül ütött a labdával a lövési gyakorlat során. Tovább 26 augusztus, ő szerzett egy másik zárójel egy 5-3 extra időt nyerni League One side Barnsley a League Cup. Szeptember 28-án Lukaku kétszer is betalált, és a West Brom ellen segítette a másikat, mivel 2-0-s vereségtől 2-3-ra győzte le csapatát. A következő héten a Liverpool ellen 1-1-es döntetlent ért el a Goodison Parkban. November 21-én, Lukaku szerzett kétszer egy 4-0 nyerni az Aston Villa lett az ötödik játékos, 23 éves korig pontszám legalább 50 Premier League célok után Robbie Fowler, Michael Owen, Wayne Rooney, valamint Cristiano Ronaldo. December 7-én Lukaku 1-1-es döntetlent ért el a Crystal Palace ellen, 100 mérkőzésen 50. volt az Everton elleni mérkőzésen. Tovább 12 December, Lukaku lett az első Everton játékos gólt hat egymást követő Premier League mérkőzések, és az első gólt hét egymást követő mérkőzések minden versenyen, mivel Bob Latchford 40 évvel korábban, amikor megnyitotta a pontozási a Toffees ” 1-1 döntetlen Norwich City Carrow Road. Következő mérkőzésén, a Leicester City 3-2-es vereségével Lukaku lett az első Everton-játékos Dave Hickson óta 1954-ben, aki nyolc egymást követő mérkőzésen szerzett gólt.

február 6-Án 2016, Lukaku szerzett a 20 cél a szezonban 0-3 győzelmet aratott a Stoke City, vagyis ő volt az első Everton játékos óta Graeme Éles pontszám legalább 20 gólt kapott az egymást követő évszakok az Everton. Ez volt a szezon 16. bajnoki gólja is, az Everton góllövőlistáját Tony Cottee és Andrej Kanchelskis állította be az 1990-es évek közepén. Lukaku ezt a célt követte egy újabb sztrájkkal az AFC Bournemouth Dean Court 0-2 győzelmében a szezon 21. góljára. Ez a győzelem küldött Everton a negyeddöntőben az FA-Kupát, majd megegyezett a száma gólt szerzett, a csapat által Yakubu az Everton a 2007-08 szezonban, az előző legjobb a Premier League-ben korszak. Március 1-jén Lukaku 1-3-as győzelmet aratott Az Aston Villa ellen a Villa Parkban, a szezon 17. bajnoki gólja, az Everton Premier League-korszakának rekordja. A gól azt is jelentette, hogy Lukaku kiegyenlítette korábbi legjobb gólját egy bajnoki szezonban,amelyet a West Brom-ban a 2012-13-as szezonban kölcsönvett.

2016-17 szezon

Lukaku a Everton 2017-ben

szeptember 12-én 2016, Lukaku lőtte az első gólt a 2016-17 szezonban három gólt egy 3-0-Sunderland ellen a Stadionban a Fény. Góljait 11 perc 37 másodperc alatt szerezte, ezzel a Premier League történetének 12. leggyorsabb mesterhármasa lett. 2017.február 4-én Lukaku négy gólt szerzett, amelyek közül az első volt az Everton leggyorsabb Premier League-gólja, a Bournemouth ellen, a Goodison Park 6-3-as győzelmében. Ez volt a Premier League 300. mesterhármasa is. 2017. február 25-én kiegyenlítette Duncan Ferguson Klubrekordját a Premier League góljaira, a Toffees 60. EPL-gólját a Sunderland elleni 2-0-s győzelemben a Goodison Parkban. Tovább 5 Március, felülmúlta Ferguson lesz a végleges rekord tulajdonosa, pontozási egy 3-2 veszteség ellen Tottenham Hotspur el White Hart Lane. A következő mérkőzésen, egy 3-0 otthoni győzelem a West Brom ellen, Lukaku az első Everton játékos lett Bob Latchford óta, aki 20 vagy több gólt szerzett minden versenyen három egymást követő szezonban. Egy héttel később, alatt 4-0 győzelem Hull City, ő szerzett kétszer, hogy a bajnoki gólok tally 21 a szezon, ezáltal lett az első Everton játékos, mivel Gary Lineker 31 évvel korábban, hogy meghaladja 20 bajnoki gól egy szezonban, valamint, hogy a negyedik játékos és az első külföldi játékos gólt 80 Premier League gól kora előtt 24.

márciusban 2017, Lukaku elutasította egy új ötéves szerződést ér jelentett £140,000 hetente közepette pletykák visszatérés Chelsea. Egy interjúban, hogy megkérdőjelezte a klub célja, hogy a nagy átutalások, valamint a chase Bajnokok Ligája képesítés, jogsértő a menedzsere Ronald Koeman. A cél egy 3-1 győzelem Everton ellen Burnley 15 április jelentette Lukaku volt az első Everton játékos, mivel Bob Latchford gólt 25 célok két egymást követő szezonban minden versenyen, és az első játékos, mivel a legendás Dixie Dean gólt kilenc egymást követő mérkőzések Goodison Park. 2017.április 20-án Lukakut először nevezték el az év PFA csapatában. A PFA játékosai az Év játékosa és a PFA Young Player of The Year awards hat játékos rövidlistáján is szerepelt.

Manchester United

transzfer

Lukaku 2017.július 10-én csatlakozott a Manchester Unitedhez, ötéves szerződést írt alá egy további évre szóló opcióval. Bár a díjat hivatalosan nem hozták nyilvánosságra, azt jelentették, hogy érdemes egy kezdeti £75 millió, plusz £15 millió bővítmények. Így csapattársa lett a francia nyelvű közeli barátjával, Paul Pogba-val. Lukaku aláírása egy nappal azután történt, hogy a Manchester United korábbi kapitánya, Wayne Rooney elhagyta a klubot, hogy visszatérjen az Evertonhoz, Rooney gyermekkori klubjához. A 2017-18-as szezon előtt Lukaku engedélyt kért Zlatan Ibrahimovićtól, ha átveheti tőle a 9-es számú inget. Lukaku július 14-én kapta meg a számot.

2017-18 szezon

Lukaku játszik a Manchester United a Bajnokok Ligája 2017-ben

Lukaku debütált ellen a Real Madrid augusztus 8-án a 2017-es UEFA Szuper Kupa, szerzett az első versenyképes cél, hogy a klub egy 2: 1-es vereség. Öt nappal később debütált a West Ham otthonában. Lukaku kétszer szerzett 4-0-s győzelmet, a negyedik Manchester United játékos lett, aki két gólt szerzett a Premier League debütálásakor a klub számára. Szeptember 12-én az FC Basel ellen 3-0-ra megnyert mérkőzésen szerezte első UEFA-Bajnokok Ligája-gólját. Szeptember 17-én, Lukaku szerzett Egyesült harmadik cél egy 4-0 megnyerni a klub egykori Everton, a Lukaku futás vége felé Everton szurkolók pedig köpölyözés a füle során a cél ünnep válaszul, hogy booed a játék során. Szeptember 27-én Lukaku kétszer 4-1-es győzelmet aratott a CSKA Moszkva felett, első kilenc fellépésén 10 gólt szerzett. Ezzel megdöntötte Sir Bobby Charlton rekordját, aki kilenc gólt szerzett a klub első kilenc fellépésén. 2018.február 25-én Lukaku 2-1-es győzelmet aratott korábbi klubja, a Chelsea felett, ezzel egyenlített, majd Jesse Lingard játékgyőztes gólját segítette. Március 13-án szerezte meg 200.gólját a klub és az ország számára, 2-1-es idegenbeli vereséggel a Sevilla ellen, amely a 16. fordulóban kiejtette a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligájából. 2018. március 31-én Lukaku 2-0-s hazai győzelmet aratott a Swansea felett. Ez volt a 100. Premier League-gólja a 216. meccsén, és ezzel ő lett a 28 játékos közül az ötödik legfiatalabb.

2018-19 szezon

Lukaku a 2018-19-es szezont négy góllal kezdte az első öt megjelenésében, beleértve a Burnley elleni zárójelet, a 2018.szeptember 19-től November 27-ig tartó 12 meccses szárazság előtt. A Southampton és a Fulham elleni gólok José Mourinho menedzser kirúgása előtt következtek, csak Mourinho helyettesítésére-a korábbi United-csatárra, Ole Gunnar Solskjærre -, hogy Lukakut teljes egészében elhagyja a csapatból az első két játékért felelős Cardiff City és Huddersfield Town ellen. Lukaku pótselejtezőt játszott a United következő két mérkőzésén a Bournemouth és a Newcastle United ellen, mindkét mérkőzésen két percen belül gólt szerzett. Ezután az FA-kupa harmadik fordulójának teljes 90 percét játszotta Reading ellen, a második gólt 2-0-s győzelem mellett szerezte. Azonban Solskjær továbbra is inkább Marcus Rashfordot kezdte elöl, Lukaku pedig a következő kilenc játékból csak ötet indított, mindössze kettő alatt játszotta a teljes 90 percet, és egyikben sem tudott gólt szerezni. A következő három mérkőzésre visszatért a góllövőlista, hiszen a Crystal Palace, a Southampton és a Paris Saint-Germain ellen is betalált. A PSG elleni gólok egy 3-1-es győzelem részét képezték, amely a United-t a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe juttatta az idegenbeli gólok szabályán, az első alkalommal, amikor bármelyik csapat előrehaladt, miután az első szakaszban két vagy több gólt veszített otthon. A Unitedet azonban összesítésben 4-0-ra legyőzte a Barcelona a negyeddöntőben.

Inter Milan

2019-20 szezon

Lukaku 2019.augusztus 8-án csatlakozott az olasz klub Inter Milanhoz, ötéves szerződést írt alá, amelynek díja 80 millió euró klubrekordnak bizonyult. Később említett okok miatt, amiért elhagyta a Manchester United, azt állítva, hogy ő lett a bűnbak mellett más játékosok, mint például Paul Pogba pedig Alexis Sánchez, amellett, hogy a klub hiba, hogy megvédje ellen pletykák arról, hogy a jövőjét. Lukaku azonban augusztus 26-án debütált az Inter Milanban a Lecce elleni nyitó Serie A mérkőzésen, az oldalának harmadik gólját az első lövésével 4-0-s hazai győzelem mellett. A gól azt jelentette, hogy Lukaku az általa képviselt hat klub közül öten, az Anderlecht, a West Brom, az Everton, a Manchester United és az Inter ellen talált hálóba; Enzo Scifo és Radja Nainggolan után ő lett a harmadik belga, aki gólt szerzett az Inter számára a Serie A-ban. A klub második liga játék a szezon Cagliari on 1 szeptember, Lukaku szerezte a mérkőzés győztes gólt a büntetés helyszínen, hogy Inter egy 2-1 győzelem távol otthon; azonban, ő volt kitéve faji visszaélés néhány Cagliari rajongók.

érkezése óta az első hónapokban Lukaku támadó partnerséget alakított ki Lautaro Martínez Argentin fiatalemberrel, akit az olasz média “Lu-La” – nak nevezett. Ez azután vált, hogy a duó októberben egy zárójelet kapott a Sassuolo elleni 4-3-as idegenben, így az Inter 2016 óta először diadalmaskodott. November 2-án Lukaku 2-1-es idegenbeli győzelmet aratott a Bologna felett a Serie A-ban, amely szerint Ronaldo kilenc gólt szerzett az első 11 bajnoki megjelenésében a klub számára. November 27-én Lukaku megszerezte első UEFA-Bajnokok Ligája-gólját az Inter ellen a Slavia Prága elleni 3-1-es idegenbeli mérkőzésen a csoportkörben; ezen felül Lautaro Martínez két másik gólját is segítette, és két gólt is szerzett. A Barcelona elleni utolsó mérkőzésen Lukaku 2-1-es vereséggel szerezte oldalán az egyetlen gólt, ami azt jelenti, hogy az Inter egymás után a második szezonra átkerült az Európa Ligába.

január 6-án kezdte az új évet azzal, hogy a Napoli ellen 3-1-es győzelmet aratott, így az Inter 1997 októbere óta az első bajnoki győzelmet szerezte a Stadio San Paolo-ban; dicséretet szerzett a médiától a 14.percben szerzett első gólja miatt, amely egyéni erőfeszítésből származott. Február 9-én Lukaku szerezte meg a 4-2-es hazai győzelem utolsó gólját a városi rivális Milan ellen, az Intert az asztal tetejére küldte, és újabb duplát adott nekik a Milan felett; ez volt a szezon 17.bajnoki gólja is.

július 25-én, Lukaku szerzett egy zárójel egy 3-0-ás győzelem a Genoa; így ő lett az első Inter játékos, mivel Nyers István az 1949-50 szezon pontszám 15 el gól a Serie A szezon, az első, hogy így debütált a szezonban. Az első Serie A szezonját 23 gólokkal zárta, mivel az Inter csak egy ponttal fejezte be a második helyet a Juventusnak a ranglistán; csak Ronaldo (25) és Nyers (26) szerzett nála többet az Internél debütáló szezonjában. Augusztus 5-én Lukaku 2-0-s győzelmet aratott a Getafe felett az Európa Liga 16. fordulójában, így 2011 óta először jutott el az európai verseny negyeddöntőjébe. Ez volt a 30. gólja minden versenyen, egy új személyes legjobb, és ő is szerzett a 8. egymást követő Európa Liga mérkőzés, amely megegyezik a Minden idők rekordot Alan Shearer 2004-05. Az augusztus 10-i negyeddöntőben megdöntötte a rekordot, kilencedik egymást követő mérkőzésén a Düsseldorfi Bayer Leverkusen elleni 2-1-es győzelem során gólt szerzett, hogy az Intert az elődöntőbe küldje. Augusztus 17—én Lukaku 5-0—s győzelmet aratott a Shakhtar Donyeck ellen-a verseny tizedik egymást követő mérkőzésén -, amikor az Inter eljutott a döntőbe. A döntőben az 5.percben szerzett és szerzett büntetőt, de a 74. percben saját gólt is szerzett, ami végül 3-2-es vereséget jelentett a Sevilla számára. Lukaku azonban sikerült egyenlíteni Ronaldo rekordját az 1997-98-as szezonban, 34 gólt szerezve minden versenyen.

2020-21 szezon

2020. október 21-én Lukaku 2-2-es döntetlent ért el a Borussia Mönchengladbach ellen a 2020-21-es UEFA Bajnokok Ligája első mérkőzésén. December 1-jén újabb gólt szerzett a Borussia Mönchengladbach ellen, így 3-2-es idegenbeli győzelmet aratott. Az Inter azonban a legutóbbi, Shakhtar Donyeck elleni mérkőzését megnyerte, így csoportjában az utolsó helyen végzett, és kiesik az összes európai versenyből.

2021. január 3-án Lukaku 6-2-es győzelmet ért el a Crotone felett, hogy mindössze 70 mérkőzésen elérje az 50. gólját, megdöntve Ronaldo korábbi rekordját, aki 77 mérkőzésen 50 gólt szerzett. Február 14-én 3-1-es győzelmet aratott a Lazio ellen, így a Serie A-ban 16 gólig jutott, és ezzel Cristiano Ronaldo lett a liga legjobb góllövője. Lukaku második gólja szakmai pályafutása 300.