Survivor

Přežil, populární televizní reality herní show, jejíž formát byl upraven a vyroben ve více než 25 zemích od pozdní 1990, se stal obrovský hit v Americké televizi po své premiéře na CBS v roce 2000.

Spojených Států Kobe Bryant, vlevo, disky minulosti Puerto Rico je Elias Ayuso během ve třetím čtvrtletí jejich FIBA Americas Mistrovství basketbal hra na Thomas Mack Center v Las Vegas, sobota, Sedm. 1, 2007' Kobe Bryant, left, drives past Puerto Rico's Elias Ayuso during in the third quarter of their FIBA Americas Championship basketball game at the Thomas & Mack Center in Las Vegas, Saturday, Sept. 1, 2007
Britannica Quiz
This Day in History Quiz: August 23
kolik víte o tom, co se stalo v historii 23. srpna? Vezměte si tento kvíz a zjistěte to.

První zaměstnaných v roce 1997 na švédské televizní show s názvem Expedice: Robinson (jako Robinson Crusoe), Pozůstalostní formát zahrnuje skupinu obvykle 16 až 20 soutěžících, kteří jsou izolováni ve vzdálené, exotické místo a soutěžit o peněžní výhry. Zpočátku jsou rozděleni do dvou týmů („kmeny“) a očekává se, že přežijí (postaví úkryt, najdou jídlo atd.) s minimálním počtem nástrojů. Týmy pravidelně soutěží proti sobě v testech, s názvem „výzvy,“ zahrnující fyzickou vytrvalost, schopnost řešit problémy, a vynalézavost. (Mottem americké verze pořadu je “ přelstít. Přehrát. Přečkat.“) Kmen, který vyhraje „výzvu za odměnu“, získává „luxusní“ předměty (jako je jídlo, vybavení nebo telefonní hovory). Kmen, který vyhraje „soutěž“ dočasně odvrací vyřazení z větší soutěž, zatímco poražený kmen navštěvuje „kmenové radě“ se moderátor show na konci každé epizody se vyhnat jednoho z jeho členů z výstavy prostřednictvím tajného hlasování.

v půlce sezóny, kmeny spojí do jednoho celku s 8-10 členů, po kterém všechny problémy jsou napadené na individuálním základě, i když vítěz je někdy dovoleno sdílet nebo převést odměnu či imunitu. Celý kmen se účastní kmenové rady po každé výzvě, a skupina každý týden hlasuje jednoho soutěžícího mimo show. Když pouze devět hráčů jsou vlevo, soutěžící, kteří jsou následně vyloučen začnou tvořit „jury“ (nakonec skládající se ze sedmi členů), pozorování každé kmenové radě a nakonec určení vítěze („sole survivor“) hlasováním v průběhu poslední show k odstranění jedné z posledních dvou soutěžících. Hlasování poroty je zapečetěno a během živého finále je odhalen vítěz, který obdrží hlavní cenu (1 milion dolarů v americké verzi). Každý rok se vyrábějí dvě sezóny.

první sezóně Americké show (vyhrál Richard Hatch, který byl později odsouzen a uvězněn za daňové úniky na jeho $1 milionu hlavní cenu), byl obrovský hodnocení triumf pro CBS a je obecně připočítán s zahájením reality-televizní výstřelek 2000s. I když následné série (kromě druhé sezóny) neměl opakovat stejné hodnocení úspěchu, se však dařilo velmi dobře, obvykle umístění v top 20 nejsledovanější pořady sezóny. Survivor byl nominován na řadu reality program Emmy Awards, a hostitel Jeff Probst vyhrál čtyři Emmy v kategorii Vynikající hostitel pro program Reality nebo Reality. Přehlídka byla mírně úspěšná v jiných zemích, i když ne v rozsahu americké verze.

získejte předplatné Britannica Premium a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu. Přihlásit se nyní